Migracja do chmury
Migracja do chmury to proces, który wiąże się z przenoszeniem danych, aplikacji i procesów informatycznych. Migracja w chmurze wymaga sporo przygotowań i zaawansowanej pracy, ale jest to warte wysiłku- prowadzi do oszczędności kosztów i większej elastyczności.

 

Najczęściej „migracja w chmurze” opisuje przejście z lokalnej lub starszej infrastruktury do chmury. Jednak termin ten może również odnosić się do migracji z jednej chmury do innej chmury.

Potencjalne korzyści z migracji do chmury
Istnieje wiele problemów, które można rozwiązać poprzez migrację do chmury. Oto kilka typowych scenariuszy, w których migracja do chmury przyniesie korzyści.

 

  • Twoja aplikacja ma zwiększony ruch i trudno jest skalować zasoby, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.
  • Musisz obniżyć koszty operacyjne, jednocześnie zwiększając efektywność procesów IT.
  • Twoi klienci wymagają szybkiego wdrażania, dlatego chcą bardziej skoncentrować się na rozwoju, jednocześnie zmniejszając obciążenie infrastruktury.
  • Twoi klienci chcą rozszerzyć swoją działalność pod względem geograficznym, ale podejrzewasz, że utworzenie infrastruktury obejmującej wiele regionów – wraz z całą jej konserwacją, czasem, ludźmi i działaniami związanymi z kontrolą błędów – będzie wyzwaniem.
  • Nadążanie za rosnącymi potrzebami w zakresie pamięci masowej staje się coraz trudniejsze i bardziej kosztowne.
  • Chcesz zbudować szeroko rozproszony zespół programistów. Środowiska przetwarzania w chmurze umożliwiają zdalnym pracownikom dostęp do aplikacji i pracę przez Internet.
  • Śledzenie i uaktualnianie podstawowego oprogramowania serwera to czasochłonny, ale istotny proces, który wymaga okresowych, a czasem natychmiastowych aktualizacji. W niektórych przypadkach dostawca chmury zajmie się tym automatycznie.
Co zyskasz, decydując się na usługę migracji do chmury?

Wydajność

W przypadku niektórych firm przejście do chmury może zwiększyć ich wydajność i ogólną wygodę użytkowników. Jeśli ich aplikacja lub witryna są hostowane w centrach danych w chmurze zamiast na różnych serwerach lokalnych - ich wydajność rośnie, a opóźnienie przesyłu danych spada

Skalowalność

Przetwarzanie w chmurze może być skalowane w celu obsługi większych obciążeń i większej liczby użytkowników znacznie łatwiej niż w infrastrukturze lokalnej

Koszty

Firmy, które migrują do chmury, często znacznie zmniejszają wydatki na operacje IT, ponieważ dostawcy usług w chmurze zajmują się konserwacją i aktualizacjami. Zamiast utrzymywać ciągłość działania, firmy mogą skoncentrować więcej zasobów na swoich największych potrzebach biznesowych

Elastyczność

Użytkownicy, bez względu na to, czy są pracownikami, czy klientami, mogą uzyskać dostęp do usług w chmurze i potrzebnych im danych z dowolnego miejsca. Ułatwia to oferowanie usług międzynarodowym odbiorcom i pozwalanie pracownikom na elastyczną pracę.
NAPISZ
DO NAS

Adam Kotecki

Chief Executive Officer, Cloudica sp. z o. o.
Cloudica Sp. z o.o.

ul. Okopowa 47

01-059 Warszawa

Dział handlowy: +48 22 125 51 26
Biuro: +48 22 125 51 24
E-mail: biuro@cloudica.pl